Oprogramowanie Time Machine firmy Apple zabezpiecza dane na zewnętrznych dyskach twardych, przy okazji zadziwiając wizualnymi efektami.

Wielka łatka dla Leoparda – wielki problem dla użytkowników

Aktualizacja Mac OS X Leopard, która wczoraj się pojawiła w Internecie, sprawia wiele problemów. Makowcy skarżą się na kłopoty podczas instalacji i niestabilność samego systemu.

Zbiór poprawek do Leoparda, o którym pisaliśmy wczoraj, wprowadza wiele istotnych usprawnień i łatek do Mac OS-a. Niektórych użytkowników jednak przyprawił również o ból głowy – w dużej ilości przypadków użytkownicy nie mogli pobrać uaktualnienia, gdyż otrzymywali komunikat o „niepoprawnym podpisie cyfrowym”. W innych przypadkach komputer, po ukończeniu aktualizacji, po prostu się wieszał. Dopiero kilkukrotne uruchomienie ponowne Maka rozwiązywało problem.

Tymczasowym rozwiązaniem jest ręczne pobranie paczki instalacyjnej (która jest niespełna dwukrotnie większa od ilości danych, jakie pobiera usługa Software Update), zamiast korzystania z mechanizmu aktualizacji. Należy też dodać, że problem występuje tylko u wybranych użytkowników – wielu donosi, że Leopard zaktualizował się bez najmniejszego problemu.

0
Źródło: IDG.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.