Według ostatnich plotek, ostateczna wersja systemu Windows 7 ma zadebiutować 23 października 2009 roku

Windows 7 będzie obsługiwany przez układy ARM?

Im bliżej premiery ostatecznej wersji Windows 7, tym więcej mówi się o nowym OS-ie Microsoftu. Tym razem dowiadujemy się, że system być może będzie obsługiwany przez chipy ARM.

Windows 7 w ostatecznej wersji być może będzie pracować na procesorach w architekturze ARM – twierdzi dyrektor generalny firmy ARM, Warren East. Nowy system operacyjny ma być powszechnie preinstalowany na netbookach, nie tylko ze względu na multidotykową funkcjonalność, ale również na znacznie niższe wymagania sprzętowe, w porównaniu z obecną Vistą. Jednakże do tej pory systemy Windows były kompatybilne niemal wyłącznie z procesorami w architekturze Intela, odrzucając mobilną architekturę ARM.

East zauważa, że sam Microsoft mówi o swoim nowym systemie, jako „pracującym na szerszej gamie urządzeń, niż wszystkie poprzednie odsłony Windowsa na starcie”, co wskazuje na nieuchronność wkroczenia Windows 7 na segment netbooków.

„Możliwe, że będzie wsparcie (dla ARM) w przyszłości” – mówi East – „ale to naprawdę zależy od Microsoftu, a nie od nas, niestety”.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.