Windows i SUSE Linux w jednej sieci? Żaden problem, nawet dla admina systemów Windows

Linux Enterprise Server Services Management Pack służy do monitorowania pracy serwerów SUSE Linux przez administratorów serwerów Windows korzystających z konsoli tego systemu.

SLES Services Management Pack to kolejny owoc ścisłej współpracy firm Novell i Microsoft.  Oprogramowanie rozszerza możliwość stosowania konsoli System Center Operations Manager 2007 R2 firmy Microsoft do centralnego monitorowania stosowanych w firmach systemów Windows i SUSE Linux. Jest to spore ułatwienie dla administratorów Windows, którzy za pomocą znanej już sobie konsoli mogą kontrolować wiele usług systemu SUSE Linux Enterprise Server, jak BIND/DNS, DHCP, Samba, LDAP, Common Unix Printing System (CUPS), Network File System (NFS), czy działanie zapory (firewall). Dzięki współpracy technologicznej firm Novell i Microsoft, SLES Services Management Pack jest świetnie zintegrowany z konsolą System Center Operations Manager 2007 i zawiera  wstępnie skonfigurowany interfejs pozwalający ocenić wydajność i aktualny stan pracy serwerów SUSE Linux Enterprise.

Oprogramowanie SLES Services Management Pack Services Management Pack jest już dostępne na rynku u autoryzowanych partnerów handlowych firmy Novell. Pierwsze dostawy będą realizowane 19 czerwca br. Produkt jest licencjonowany na monitorowany serwer z system SUSE Linux. Cena katalogowa wynosi 148 euro (około 655 zł) i obejmuje usługę asysty technicznej (tzw. maintenance) dostępną przez rok.  Na usługę asysty technicznej składa się m.in. bezpłatna pomoc techniczna, szkolenia online oraz dostęp do poprawek i nowych wersji produktu w okresie obowiązywania asysty.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.