Twórcy AdBlock Plus i NoScripta nieprędko sobie podadzą ręce

Wojna między twórcami wtyczek do blokowania reklam

Autorzy wtyczek AdBlock Plus i NoScript nie mogą dojść między sobą do porozumienia. Doszło do tego, że projektują wtyczki tak, by uniemożliwiały pracę konkurenta.

Konflikt między twórcą wtyczki AdBlock Plus a wtyczki NoScript zaczął się od różnic w funkcjonalnościach obu pluginów. Autor mechanizmu do blokowania potencjalnie niechcianych skryptów zarabia na aktualizacjach swojego dodatku.

Wtyczka NoScript, po dokonaniu aktualizacji, wyświetla okno z wprowadzonymi zmianami od czasu ostatniej wersji. Pod tekstem znajdują się reklamy, które mają autorowi NoScripta zwrócić część włożonej we wtyczkę pracy. Jak nietrudno się domyślić, AdBlock Plus blokuje ich wyświetlanie. Autorzy obu wtyczek nie szczędzą między sobą wzajemnych wyzwisk i oskarżeń. Sam fakt pozbawiania portali swojego jedynego dochodu (z reklam) jest jednak przez nich zupełnie pomijany.

Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.