Komisja Europejska jest zdania, że Microsoft nie ma prawa dołączać do swojego systemu przeglądarki internetowej Windows Internet Explorer

100 milionów dolarów kary dla Microsoftu

Wspólnota Europejska to nie jedyny problem Microsoftu. Koncern z Redmond będzie musiał zapłacić stanowi Missisipi 100 milionów dolarów kary za "praktyki monopolistyczne".

Microsoft musi zapłacić 40 milionów dolarów kary stanowi Missisipi oraz przekazać w sumie 60 milionów dolarów wybranym osobowościom prawnym, szkołom, firmom i urzędom – oto wyrok, jaki został ogłoszony przez amerykańską prokuraturę. Koncern jest oskarżony o „nielegalne windowanie cen swoich produktów”.

Każdy klient Microsoftu, który od 1996 roku do dnia dzisiejszego zakupił dowolny produkt Microsoftu, otrzyma kupon o wartości 5-12 dolarów (w zależności od dokonanego zakupu) do wykorzystania w razie kolejnych zakupów. Niewykorzystane kupony zostaną przekazane stanowi Missisipi.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.