Do piątku przeglądarka IE8 zyskała jeszcze 1,56 procenta udziału, jednak większość z dodanych użytkowników aktualizowała przeglądarkę z wersji 7, a nie zmieniła swoje preferencje

11 milionów pobrań Safari 4 w trzy dni, 150 milionów pobrań Firefoksa w 24h

Apple dumnie ogłosiło, że jej nowa przeglądarka Safari 4 została pobrana 11 milionów razy w ciągu pierwszych trzech dni. Tymczasem nową wersję Firefoksa pobrano 150 milionów razy w 24 godziny.

W ciągu pierwszych trzech dni od premiery nowej przeglądarki firmy Apple – Safari 4 – pobrano ją 11 milionów razy, co jednak wydaje się jakimś błędem statystycznym przy liczbie pobrań nowej wersji Firefoksa 3.0.11 w ciągu zaledwie 24 godzin – 150 milionów razy. Sześć milionów użytkowników systemów Windows pobrało Safari 4, które według Apple’a jest osiem razy szybsze od Internet Explorera 8 i cztery razy szybsze od Firefoksa 3 – (wiecznie) zajmującego drugie miejsce w rankingu przeglądarek.

Ostatnimi czasy ten segment rynku jest bardzo ciekawy. Wiemy już, że Microsoft nie umieści przeglądarki IE 8 w swoim najnowszym systemie Windows 7, przeznaczonym na rynek europejski. Czy zmieni to coś w kwestii udziału procentowego wszystkich przeglądarek? Czas pokaże…

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.