Rozdzielczość aparatu robi wrażenie, ale czy jakość jest równie dobra?

12 Megapikseli i ekran AMOLED w nowym telefonie Samsunga

Wyścig na upychanie coraz większej ilości pikseli w telefonach komórkowych trwa. Tym razem Samsung zapowiada urządzenie o nazwie Pixon12, wyposażone w 12-megapikselowy aparat.

Podobnie jak Sony Ercissson, koreański producent również nie zwalnia tempa w upychaniu coraz to większej ilości pikseli w malutkich matrycach, jakie wykorzystywane są w telefonach komórkowych. Pixon12 posiada aż 12-megapikselowy aparat cyfrowy, ale również 3,1-calowy ekran dotykowy, zbudowany w technologii AMOLED, dzięki czemu cechuje się niezwykle wysokim współczynnikiem kontrastu na poziomie 10 000:1.

Telefon o oznaczeniu M8910 i nazwie kodowej Pixon12 wyposażono również w szybkie zapisywanie fotografii (potrzebuje tylko 2 sekund, aby przygotować się do wykonania kolejnego zdjęcia), śledzenie obiektu za pomocą dotykania ekranu (autofokus) oraz szerokokątny, 28-milimetrowy obiektyw. Połączenia z Internetem realizowane będą za pomocą łączności WiFi oraz HSPA.

W Europie nowy telefon Samsunga ma pojawić się pod koniec czerwca, jednak jego cena nie jest jeszcze znana.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.