Rozdzielczość aparatu robi wrażenie, ale czy jakość jest równie dobra?

12 Megapikseli i ekran AMOLED w nowym telefonie Samsunga

Wyścig na upychanie coraz większej ilości pikseli w telefonach komórkowych trwa. Tym razem Samsung zapowiada urządzenie o nazwie Pixon12, wyposażone w 12-megapikselowy aparat.

Podobnie jak Sony Ercissson, koreański producent również nie zwalnia tempa w upychaniu coraz to większej ilości pikseli w malutkich matrycach, jakie wykorzystywane są w telefonach komórkowych. Pixon12 posiada aż 12-megapikselowy aparat cyfrowy, ale również 3,1-calowy ekran dotykowy, zbudowany w technologii AMOLED, dzięki czemu cechuje się niezwykle wysokim współczynnikiem kontrastu na poziomie 10 000:1.

Telefon o oznaczeniu M8910 i nazwie kodowej Pixon12 wyposażono również w szybkie zapisywanie fotografii (potrzebuje tylko 2 sekund, aby przygotować się do wykonania kolejnego zdjęcia), śledzenie obiektu za pomocą dotykania ekranu (autofokus) oraz szerokokątny, 28-milimetrowy obiektyw. Połączenia z Internetem realizowane będą za pomocą łączności WiFi oraz HSPA.

W Europie nowy telefon Samsunga ma pojawić się pod koniec czerwca, jednak jego cena nie jest jeszcze znana.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.