Czy malutki Aspire One pomoże Acerowi w zdobyciu drugiego miejsca na rynku producentów PC?

Acer w trójce największych producentów PC i nie zwalnia tempa

Acer przez ostatnie lata stał się potęgą technologiczną - tajwańska firma zajmuje aktualnie trzecie miejsce w rankingu producentów komputerów, ale chce piąć się wyżej.

Na rynku IT trwa nieustanna walka o przodownictwo w sprzedaży różnego rodzaju sprzętu elektronicznego – ale bezapelacyjnym liderem w segmencie komputerów osobistych pozostaje HP, które aktualnie jest największą pod względem obrotów firmą informatyczną na świecie. Drugie miejsce od pewnego czasu okupuje Dell – amerykański producent świetnie radzi sobie zwłaszcza na swoim rodzimym rynku, ale i na całym świecie jego komputery sprzedają się jak świeże bułeczki.

Po piętach depcze mu jednak Acer – wschodząca gwiazda świata IT z siedzibą w Tajpej. Założone w 1976 roku przedsiębiorstwo, 2 lata temu przejęło firmy Gateway oraz Packard Bell, aby poprawić swoje notowania zwłaszcza na rynku europejskim. Według ostatnich doniesień, tajwańska firma chce zastąpić Della na drugim miejscu wśród producentów komputerów PC. Pomóc ma w tym niezwykle popularna linia netbooków Aspire One.

Czy Dell ma się czym martwić? Czas pokaże.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.