Nowy adapter USB może współpracować zarówno z najnowszymi urządzeniami 802.1n jak i starszymi produktami opartymi o standard 802.11b/g

Bezprzewodowy adapter USB N-lite

ZyXEL wprowadził na rynek ekonomiczny i bezprzewodowy adapter USB, kompatybilny ze standardem draft 802.11n 2.0, którego bez problemu można zmieścić w kieszeni.

Urządzenie o nazwie ZyXEL NWD-270N, oprócz niskiej ceny, charakteryzuje się przepustowością do trzech razy większą niż sieci 802.11b/g, z którymi jest wstecznie kompatybilne. W połączeniu z urządzeniem ZyXEL NBG-417N oferuje przepustowość do 150 Mbps. Adapter, dzięki zastosowaniu technologii Wi-Fi Multimedia (WMM), doskonale nadaje się do wrażliwych na opóźnienia zastosowań multimedialnych, takich jak strumieniowa transmisja dźwięku czy obrazu.

ZyXEL NWD-270N został wyposażony w przycisk Wi-Fi Protected Setup (WPS), maksymalnie uproszczający konfigurację bezpiecznej sieci bezprzewodowej. Do skonfigurowania zabezpieczonego połączenia wystarczy naciśnięcie przycisku w adapterze oraz w punkcie dostępowym obsługującym technologię WPS (np. ZyXEL NBG-417N) lub wprowadzenie wygenerowanego kodu PIN.

Urządzenie dostępne jest w sprzedaży osobno, oraz w promocyjnym zestawie z routerem ZyXEL NBG-417N. Cena samego adapteru wynosi około 115 złotych.

0
Źródło: ZyXEL
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.