Całkowite usunięcie starej wersji aplikacji Nero przed instalacją nowej

Czytelnik chce zainstalować na swoim notebooku Acer z systemem Vista Home pakiet Nero. Próba kończy się niepowodzeniem, zostaje wyświetlona wskazówka, że wcześniejsza instalacja już zażądała ponownego uruchomienia systemu operacyjnego, w związku z czym pojawia się okno z prośbą o ponowne uruchomienie komputera w celu kontynuowania instalacji. Niestety, po wielu próbach nic się nie zmieniło.

Dla pakietu Nero charakterystyczne jest pojawianie się tego rodzaju problemów. Dlatego zaleca się najpierw usunięcie wszystkich starych i już zbędnych wpisów dotyczących instalacji,

a następnie doszczętne usunięcie wszystkich starych wersji pakietu Nero z dysku twardego za pomocą narzędzia Nero General Clean Tool. A więc po kolei: najpierw należy pobrać ze strony support.microsoft.com/kb/290301/pl, a następnie zainstalować aplikację Windows Installer CleanUp. Gdy uruchomimy narzędzie, wyświetli ono wszystkie aplikacje, które zostały zainstalowane za pomocą Instalatora Windows. Gdy pomiędzy wpisami znajdziemy Nero, zaznaczamy wpis, a następnie klikamy przycisk »Remove«. Teraz ze strony www.nero.com/plk/tools-utilities.html pobieramy narzędzie Nero General Clean Tool. Usunie ono wszelkie pozostałe pliki oraz wpisy w Rejestrze pozostawione przez pakiet Nero. Po zakończeniu tej procedury zainstalujemy Nero 8 bądź Nero 9 już raczej bez problemów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.