Computex 2009: Pierwszy procesor graficzny z obsługą DirectX 11

Na targach w Tajpej, AMD prezentuje pierwszy na świecie procesor graficzny, który obsługuje najnowszą wersję funkcji API - DirectX 11.

Wszystkim odwiedzającym targi Computex 2009, które od wczoraj odbywają się na Tajwanie, AMD dumnie prezentuje swój pierwszy (a zarazem pierwszy na świecie) procesor graficzny, który obsługuje najnowszą, jedenastą wersję zestawu funkcji API – DirectX. Zbyt wiele szczegółów na temat samego układu jednak nie ujawniono – oczywiście możemy się spodziewać większej wydajności w grach, czy też funkcji „compute shader”, która pozwoli kartom graficznym przyspieszyć pracę systemu Windows 7 przy uruchamianiu znacznej liczby aplikacji.

Nowy procesor to najprawdopodobniej wytworzony w technologii 40 nanometrów układ o oznaczeniu RV870, który według wcześniejszych doniesień, ma być gotowy już w lipcu. Na targach Computex AMD jedynie potwierdza, że procesor będzie gotowy, jak tylko na rynku pojawi się zestaw funkcji API DirectX 11 (czyli 22 października, wraz z systemem Windows 7).

Wciąż zatem musimy trochę poczekać na szczegóły, jednak już teraz możecie obejrzeć dwa filmiki, demonstrujące DirectX 11 w akcji.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.