Computex 2009: 1-terabajtowy „Olbrzym” w technologii SSD

OCZ Colossus to 3,5-calowy napęd SSD o pojemności 1 Terabajta, który posiada interfejs SATA 3.0 Gbps i oferuje prędkość odczytu danych dochodzącą do 265 MB/s.

Na tegorocznych targach Computex, firma OCZ prezentuje 3,5-calową stację SSD, która z racji swojej pojemności, została nazwana mianem kolosa tudzież olbrzyma. Napęd OCZ Colossus bowiem oferuje aż 1 TB miejsca na dane, przy czym prędkości zapisu i odczytu tych danych robią nie mniejsze wrażenie – dochodzą do wartości 265 MB/s. W wyposażeniu nie mogło zabraknąć podwójnego kontrolera Indilinx oraz kontrolera RAID JMicron dla konfiguracji RAID 0.

Za niespełna osiem tygodni nowy napęd firmy OCZ powinien trafić na półki sklepowe, ale oczywiście na jego zakup pozwolą sobie jedynie nieliczni. Cena ma bowiem przekroczyć 2500 euro, co w przeliczeniu daje kwotę powyżej 11 300 złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.