Wafle krzemowe GlobalFoundries wytworzone w technologii 28, 32 i 45 nm

Computex 2009: GlobalFoundries pręży muskuły

Na targach Computex firma GlobalFoundries zaprezentuje wafle krzemowe w technologii 45, 32 i 28 nm, które zostaną wykorzystane przy produkcji układów CPU, SOI oraz SRAM.

GlobalFoundries, firma wydzielona z fabrycznych zasobów AMD, ma zaprezentować swoje możliwości na rozpoczynających się jutro targach Computex 2009. Jako pierwsza zostanie zademonstrowana technologia 45 nanometrów, która jest już wykorzystywana przy produkcji 6-rdzeniowych procesorów Opteron o nazwie kodowej Istanbul. Niedługo je powinniśmy zobaczyć w sklepach.

Kolejnym kawałkiem krzemu będzie testowy wafel w 32-nanometrowej technologii SOI (Silicon on insulator) – pierwsze układy wykonane w tym procesie mają pojawić się na rynku w 2010 roku. Ostatnim, a zarazem najniższym procesem technologicznym będzie wafel krzemowy 28 nanometrów, z którego zostaną wytworzone niskonapięciowe układy SRAM, ale również procesory graficzne. Te mają zadebiutować na rynku „tuż” po technologii 32 nm.

GlobalFoundries zatem wyrasta na bardzo poważnego konkurenta TSMC, jeśli oczywiście dotrzyma tych terminów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.