Computex 2009: Płyta Asusa dla procesorów Lynnfield i Clarkdale

Asus zaprezentował pierwszą płytę główną z chipsetem Intel P57, przeznaczoną zarówno dla procesorów Core i5 (45 nm), jak również Clarkdale, które wytworzone zostaną w technologii 32 nm.

Tajwański producent z pewnością jest jednym z niewielu producentów, którym na targach Computex 2009 udało się zaprezentować naprawdę „nowości”. Płyta główna P7P57 PRO przeznaczona jest do obsługi czterordzeniowych procesorów Core i5, wytworzonych w technologii 45 nanometrów, ale również dwurdzeniowych Clarkdale (Westmere) wykonanych w 32-nanometrowym procesie – żadnego z tych układów nie ma jeszcze na rynku.

Płyta będzie obsługiwać dwukanałowe zestawy pamięci DDR3 i posiadać technologię Intel Braidwood (nowszy odpowiednik technologii Turbo Memory), 8-fazowy układ zasilania oraz technologię EPU, która pozwoli trochę zaoszczędzić na rachunkach za prąd.

Daty premiery nowej płyty głównej Asusa jeszcze nie znamy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.