Computex 2009: Płyta Intela z nowym chipsetem H57

Podczas targów w Tajpej, Intel prezentuje płytę główną z najnowszym chipsetem H57, który współpracować ma z nadchodzącymi procesorami Core i5.

Ostatnio mocno eksploatowany chipset P55 może trochę odetchnąć, jako że do gry wchodzi nowy układ o oznaczeniu H57. Widoczna na zdjęciu płyta główna jest jednak bardzo wczesnym projektem, gdyż nowy chipset ma zadebiutować dopiero w pierwszym kwartale 2010 roku. Będzie on współpracować z procesorami Intel Core i5, podobnie zresztą jak wspomniany już P55.

Tak więc płyta główna o nieznanej jeszcze nazwie posiada gniazdo LGA1156, jeden slot dla pamięci Flash i cztery gniazda dla pamięci DDR3, slot PCI-Express x16 oraz trzy porty SATA 3.0 Gbps, port Gigabit Ethernet oraz 7.1-kanałowy system dźwięku.

Na razie Intel więcej informacji nie ujawnił i coś nam się wydaje, że nieprędko ujawni. Dobrze jednak wiedzieć, że kalifornijski producent pracuje nad nowym chipsetem.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.