Notebook Acer Aspire 3D został skonstruowany we współpracy z firmą Wistron

Computex 2009: Trójwymiarowy notebook

Acer w ostatnim dniu targów Computex wyciągnął asa z rękawa, przedstawiając 15,6-calowego notebooka Aspire 3D, który współpracuje z trójwymiarowymi okularami nVidii.

Tajwański producent planuje wprowadzić na rynek swojego pierwszego, a zarazem pierwszego na świecie notebooka, który obsługuje trójwymiarową technologię firmy nVidia, oczywiście przy pomocy stereoskopowych okularów 3D Vision for GeForce. Laptop o nazwie Aspire 3D posiada 15,6-calowy wyświetlacz, który będzie w stanie wyświetlać trójwymiarowy obraz zarówno podczas oglądania filmów, jak i podczas grania.

Acer twierdzi, że model ten będzie sprzedawany wraz z preinstalowanym oprogramowaniem, umożliwiającym konwersję materiałów dwuwymiarowych na materiały 3D. Notebook ma zadebiutować na rynku dopiero w październiku, a to z tego względu, że przeznaczony jest do współpracy z systemem Windows 7.

Producent przekonuje, że pracuje już nad wersją notebooka 3D, który nie będzie wymagał korzystania ze stereoskopowych okularów 3D. To jednak nuta dalekiej przyszłości.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.