Notebook Acer Aspire 3D został skonstruowany we współpracy z firmą Wistron

Computex 2009: Trójwymiarowy notebook

Acer w ostatnim dniu targów Computex wyciągnął asa z rękawa, przedstawiając 15,6-calowego notebooka Aspire 3D, który współpracuje z trójwymiarowymi okularami nVidii.

Tajwański producent planuje wprowadzić na rynek swojego pierwszego, a zarazem pierwszego na świecie notebooka, który obsługuje trójwymiarową technologię firmy nVidia, oczywiście przy pomocy stereoskopowych okularów 3D Vision for GeForce. Laptop o nazwie Aspire 3D posiada 15,6-calowy wyświetlacz, który będzie w stanie wyświetlać trójwymiarowy obraz zarówno podczas oglądania filmów, jak i podczas grania.

Acer twierdzi, że model ten będzie sprzedawany wraz z preinstalowanym oprogramowaniem, umożliwiającym konwersję materiałów dwuwymiarowych na materiały 3D. Notebook ma zadebiutować na rynku dopiero w październiku, a to z tego względu, że przeznaczony jest do współpracy z systemem Windows 7.

Producent przekonuje, że pracuje już nad wersją notebooka 3D, który nie będzie wymagał korzystania ze stereoskopowych okularów 3D. To jednak nuta dalekiej przyszłości.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.