Karta ExpressCard w poprzednim, ale jeszcze wciąż obowiązującym standardzie 1.2

ExpressCard Standard 2.0 zwarty i gotowy

PCMCIA ukończyła prace nad nowym standardem ExpressCard, który będzie wstecznie kompatybilny i będzie obsługiwać interfejsy PCI Express 2.0 oraz SuperSpeed USB (3.0).

ExpressCard Standard 2.0 jest już gotowy do implementacji w nowych produktach – informuje międzynarodowe stowarzyszenie producentów kart pamięci – PCMCIA. Nowa specyfikacja jest wstecznie kompatybilna, obsługuje zarówno interfejs PCI Express 2.0, jak i port USB 3.0 (SuperSpeed USB), a do tego oferuje prędkości transferu danych do dziesięciu razy wyższe niż osiągały karty ExpressCard w standardzie 1.2 (5 Gbps).

– ExpressCard 2.0 Standard dostarcza całkiem nowy poziom wydajności dla rynku notebooków – mówi Brad Saunders, przewodniczący PCMCIA. Stowarzyszenie oczekuje, że pierwsze produkty zgodne ze standardem ExpressCard 2.0 pojawią się na rynku w 2011 roku. Dopiero w 2011 roku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.