Pierwszy odtwarzacz Blu-Ray za mniej niż 100 dolarów

High Definition z Blu-Ray za „grosze”

Curtis Mathes, firma specjalizująca się w produkcji telewizorów HDTV i kin domowych, teraz dodaje do swojej oferty odtwarzacz w standardzie Blu-Ray, który kosztuje 99 dolarów.

Na amerykańskim rynku można już kupić odtwarzacz Blu-Ray za kwotę 100 dolarów – a konkretniej model Memorex MVBD-2510. Nie przeszkadza to jednak firmie Curtis Mathes reklamować swój najnowszy produkt, jako pierwszy na świecie odtwarzacz Blu-Ray, kosztujący mniej niż 100 dolarów.

Model o oznaczeniu CMMBX130 potrafi odtwarzać dyski BD z materiałami w rozdzielczości 1080p, a także tradycyjne płyty DVD i CD. Oferuje również konwersję plików audio do standardu 24-bit 192 kHz, procesor BroadCom 7440 oraz 11-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy. Urządzenie posiada także port Ethernet, służący do pobierania aktualizacji firmware’u.

Jak już wspomnieliśmy, odtwarzacz Curtis Mathes kosztuje 99 dolarów (ponad 330 złotych), natomiast więcej informacji o nim znajdziecie tutaj. Standard Blu-Ray wciąż jednak jest za drogi, głównie za sprawą niespadających cen dysków BD.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.