Nokia do tej pory opierała swoje urządzenia na układach firmy ARM

Intel i Nokia utworzą nowy standard mobilnych urządzeń

Intel i Nokia ogłaszają współpracę, w ramach której spróbują wytworzyć mobilne urządzenie, oparte na układach Intela i dostarczające wysoką wydajność oraz szerokopasmową komunikację.

Mamy zatem hit. Jeden z największych producentów mikroprocesorów – Intel – oraz wciąż numer jeden na rynku telefonów komórkowych – Nokia – ogłosiły rozpoczęcie długoterminowej współpracy, w ramach której powstanie nowe, mobilne urządzenie wyposażone w procesor i chipset tego pierwszego oraz możliwości komunikacyjne fińskiego producenta.

Według obydwu firm, umowa zakłada utworzenie mobilnego urządzenia nowej generacji w kieszonkowej formie, które będzie oferować nieprzerwaną łączność oraz szeroki wachlarz aplikacji. Co więcej, duet będzie pracować nad kilkoma open-source’owymi projektami, a konkretniej nad mobilnym oprogramowaniem Linux, w tym systemami Moblin i Maemo.

Żadne konkretne urządzenia nie zostały jeszcze zapowiedziane, więc zmuszeni jesteśmy przypuszczać, że będzie to mobilne urządzenie internetowe (MID – Mobile Internet Device), oparte na procesorze Intel Atom z serii Z5xx.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.