Czy Zune HD upora się z najpoważniejszą konkurencją, czyli iPodem Touch?

iPod Touch killer, jednak z platformą nVidia Tegra!

Odtwarzacz multimedialny Microsoftu, który ma konkurować z nadgryzionym jabłkiem, będzie prawdopodobnie pierwszym urządzeniem na rynku, opartym na miniaturowej platformie Tegra.

Microsoft oficjalnie zaprezentował swoje nowe, kieszonkowe urządzenie multimedialne pod koniec maja 2009 roku. Parę dni później dowiedzieliśmy się, że na rynek odtwarzacz Zune HD trafi 5 września. Do dzisiaj nie wiedzieliśmy jednak co kryje się pod obudową urządzenia.

„iPod Touch killer” będzie oparty na platformie nVidia Tegra – układzie SoC (System-on-a-Chip), złożonym z rdzenia ARM11, niskonapięciowego procesora graficznego GeForce, a także procesora medialnego i procesora obrazu. To pozwala na wysyłanie sygnału HD (w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli) poprzez zintegrowane w urządzeniu złącze HDMI.

W wyposażeniu Zune’a HD znajdziemy również 3,3-calowy, dotykowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 480 x 272 pikseli, wbudowany akcelerometr, odbiornik radia HD oraz łączność WiFi.

Teraz jedyną zagadką jest cena nowego odtwarzacza zbudowanego w Redmond.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.