Jak ominąć zabezpieczenia dostępu w Windows Vista

Dostęp do zewnętrznej pamięci masowej Buffalo TeraStation był bezproblemowy, dopóki nie zmieniliśmy systemu z Windows XP na Vistę. Od tego momentu w trakcie każdej próby dostępu do urządzenia musimy podać hasło oraz nazwę użytkownika.

Przyczyna tkwi w ustawieniach zabezpieczeń Windows Vista: to one decydują, który protokół uwierzytelniania typu wezwanie/odpowiedź jest wykorzystywany do logowania sieciowego. Domyślnie w Viście wybrany jest protokół NTLMv2. Jednak Buffalo TeraStation obsługuje jedynie pierwszą wersję protokołu NTLM.

Ustawienie zmienimy w następujący sposób: w Windows Vista klikamy przycisk menu Start, na dole w polu wyszukiwania wpisujemy »secpol.msc« i dwukrotnie klikamy na odnalezioną aplikację. Gdy klikniemy przycisk »Kontynuuj«, zostanie uruchomiona konsola. Teraz otwieramy folder »Zasady lokalne« i dwukrotnie klikamy myszką »Opcje zabezpieczeń«. Na wyświetlonej z prawej strony liście wybieramy pozycję »Zabezpieczenia sieci: poziom uwierzytelniania LAN Manager«. Dwukrotnie klikając wpis, otwieramy okno dialogowe. W oknie zmieniamy na zakładce »Ustawienie zabezpieczeń lokalnych« domyślnie ustawioną opcję »Wyślij tylko odpowiedź NTLMv2« na »Wyślij LM i NTLM – użyj zabezpieczeń sesji NTLMv2 w przypadku negocjowania«. Zmianę zapisujemy, klikając przycisk »OK«.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.