MSN Web Messenger zostanie wyłączony we wtorek

Microsoft kończy rozwój i dostępność swojego komunikatora w wersji działającej pod przeglądarką internetową. MSN Web Messenger zostanie odłączony 30 czerwca.

MSN Web Messenger, czyli przeglądarkowa wersja komunikatora Windows Live Messenger, zostanie odłączona 30 czerwca, czyli we wtorek. Komunikator zadebiutował 5 lat temu i umożliwiał komunikowanie się z najbliższymi na komputerach, na których nie można było instalować dodatkowego oprogramowania. Nie oznacza to jednak, że będziemy zmuszeni do instalacji komunikatora – usługa przeglądarkowego czatowania zostanie przeniesiona do poczty internetowej Microsoftu, czyli Windows Live Hotmail jako usługa Windows Live People.

Tym samym Microsoft pozbywa się ostatniej usługi oferowanej w ramach loga MSN. Od wtorku jedyne miejsce, w którym znajdziemy webowe aplikacje z Redomond, to Windows Live.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.