Naprawa uszkodzonej funkcji LiveUpdate

Produkty Nortona zgłaszają czasem wykrycie przestarzałej wersji ochrony antywirusowej, mimo że mamy aktywną funkcję automatycznej aktualizacji, czyli LiveUpdate. Bywa nawet gorzej: gdy próbujemy ręcznie uaktualnić definicje wirusów, pojawia się komunikat o błędzie dotyczącym skryptu aktualizacyjnego.

Przyczyny problemu mogą być różne. Zacznijmy od otwarcia okna programu i sprawdzenia stanu naszego abonamentu. Możliwe, że jego termin upłynął – w takim przypadku trzeba zacząć od przedłużenia ważności abonamentu.

Pod adresem ftp://ftp.symantec.com/public/english_us_canada/liveupdate/tools/piupdate.exe znajdziemy bezpłatne narzędzie »piupdate.exe«, służące do aktualizacji produktów Norton – pobieramy je. Uruchamiamy aktualizację i odpowiadamy twierdząco na komunikat ostrzegawczy o bezpieczeństwie. Następnie klikamy »Setup« i czekamy, aż narzędzie wyświetli komunikat o skutecznym wykonaniu zadania. Zamykamy go, wciskając »OK«.

Teraz otwieramy główne okno programu Norton. W zależności od wersji programu klikamy odpowiedni odsyłacz albo przycisk, aby uruchomić LiveUpdate. Czekamy, aż proces zostanie zakończony sukcesem. Następnie musimy zrestartować komputer. Teraz LiveUpdate powinno już pracować dobrze, jak zwykle.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.