Navigon 7310 Europe 40

Szybki procesor w nawigacji to ważna rzecz. Nie tylko poprawia czas reakcji na nasz dotyk – bolączka wielu nawigacji kiedy nasza ręka jest szybsza od urządzenia – ale i skraca czas wyliczania planowanej trasy. Navigon 7310 z mapą Europy wyposażony został w 600 megahercowy procesor, potrzebny tym bardziej, że urządzenie wylicza od razu trzy opcje trasy do naszego wyboru.
Navigon 7310 Europe 40

Czas uruchamiania to pięta achillesowa Navigona i może nas czasami mocno zirytować.

Czas uruchamiania to pięta achillesowa Navigona i może nas czasami mocno zirytować.

Rzeczywiście poprawił się zarówno czas reakcji jak i szybkość przeliczania tras. Jednak zanim urządzenie rozpocznie pracę po przerwie trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo robi to dość długo. W nowej nawigacji Navigona mamy do dyspozycji 40 państw europejskich, w tym oczywiście Polskę. Mapy są wystarczająco dokładne, gdzieniegdzie nawet z pojawiającymi się na ekranie charakterystycznymi trójwymiarowymi budowlami, które mają dodatkowo pomagać nam zorientować się w okolicy.

Trasa Warszawa - Białystok została wyznaczona błyskawicznie. Tylko Mio okazał się szybszy.

Trasa Warszawa – Białystok została wyznaczona błyskawicznie. Tylko Mio okazał się szybszy.

Nawigacja prowadzi pewnie do celu, choć niekiedy zdarzają się komendy nieco mylące, jak choćby “trzymaj się prawego pasa”, podczas gdy musimy wyraźnie skręcić w prawo. Na szczęście krótkie spojrzenie na wyraźny, 4,3 calowy ekran wyjaśni sprawę, wszak obraz zastąpi i tysiąc słów.

Wyznaczenie trasy ze Szczecina do Rzeszowa odbywa się sprawnie. Tu nikt nie dorównał Navigonowi.

Wyznaczenie trasy ze Szczecina do Rzeszowa odbywa się sprawnie. Tu nikt nie dorównał Navigonowi.

W tym eleganckim sprzęcie oprócz wystarczająco dużego ekranu, nie ma zbędnych “wodotrysków” w postaci odtwarzacza multimedialnego. Jest natomiast bardzo przydatna funkcja zestawu głośnomówiącego. Dzięki komunikacji bezprzewodowej jednym ruchem odbierzemy telefon i bez niepotrzebnego odrywania rąk od kierownicy przeprowadzimy rozmowę. W prosty też sposób możemy zadzwonić do kogoś z naszych znajomych. Wystarczy zaimportować z pamięci telefonu książkę telefoniczną.

Robert Dutkiewicz