Na zdjęciu pierwszy ultracienki notebook HP Pavilion dv2, wyposażony w jednordzeniowy procesor Athlon Neo

Notebook HP z dwurdzeniowym Athlonem Neo

HP przygotowuje zaktualizowaną wersję 12-calowego notebooka Pavilion dv2, który teraz będzie oparty na platformie AMD Congo, czyli na dwurdzeniowym procesorze Neo z zegarem 1,6 GHz.

AMD przystępuje do walki z niskonapięciowymi procesorami Intel CULV, wprowadzając na rynek dwurdzeniowy procesor Athlon Neo z taktowaniem 1,6 GHz, który jest częścią platformy AMD Congo. Układ zadebiutuje w notebooku HP Pavilion dv2, podobnie zresztą jak jego jednordzeniowy poprzednik – również Neo, ale z platformy Yukon.

Zaktualizowana wersja notebooka, oprócz dwurdzeniowego Neo, będzie posiadać parametry zbliżone do starszej wersji. Zatem możemy się spodziewać 12-calowego wyświetlacza LCD o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, 4 GB pamięci RAM, zintegrowanej grafiki Radeon HD 3410, dysku o pojemności 320 GB, nagrywarki DVD oraz funkcji takich jak portu Ethernet, WiFi, kamerki internetowej, głośników Altec Lansing oraz 6-komorowej baterii.

Oficjalna specyfikacja nowego laptopa zostanie ujawniona 10 czerwca. Ceny jeszcze nie znamy, ale będzie ona zapewne nieco wyższa niż 750 dolarów (tyle kosztuje dv2 z jednordzeniowym procesorem Neo), co w przeliczeniu daje kwotę powyżej 2500 złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.