Stare urządzenia przeszkadzają Sterowniki starych drukarek zostaną wyświetlone przez system Windows w Menedżerze urządzeń dopiero po dostosowaniu zmiennych środowiskowych.

Nowa drukarka przyczyną awarii systemu Windows

Gdy stara drukarka wyzionęła ducha, czytelnik kupił nowe urządzenie wielofunkcyjne firmy HP. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie Windows XP: system zawsze zawiesza się podczas drukowania. Zdesperowany użytkownik poprosił nasz zespół o pomoc.

Pierwszy test nie pozostawia wątpliwości: gdy klikamy przycisk drukowania w Wordzie, system Windows zawiesza się i zostaje wyświetlony niebieski ekran śmierci. Może winę za to ponosi drukarka. Łatwo to sprawdzić: podpinamy urządzenie do innego komputera… i proszę – drukarka wypluwa zadrukowane strony jedną po drugiej. Dzięki temu spośród potencjalnych źródeł problemu od razu możemy wykluczyć kabel drukarki. Przed decyzją o ponownej instalacji systemu postanowiliśmy spróbować szczęścia na internetowych forach poświęconych problemom z drukarkami. Znajdujemy tam przydatne informacje.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.