Wszystkie procesory Phenom II oferują współczynnik TDP na poziomie 95W

Nowy król wśród procesorów AMD

AMD przygotowuje swój nowy, flagowy procesor należący do linii Phenom II. Każdy z czterech rdzeni nowego układu będzie pracować z częstotliwością 3,4 GHz.

Wygląda na to, że obecny na rynku niespełna 2 miesiące model Phenom II X4 955, będzie musiał ustąpić miejsca nowemu królowi szybkości. AMD bowiem szykuje premierę czterordzeniowego procesora Phenom II X4 965 Black Edition, który pracować będzie z częstotliwością 3,4 GHz – o 200 MHz wyższą niż jego poprzednik. Ponadto nowy układ posiada 6 MB podręcznej pamięci L3 cache, zintegrowany kontroler pamięci DDR2/DDR3, współczynnik TDP na poziomie 125W oraz magistralę HyperTransport, taktowaną zegarem 4000 MHz.

Układ wytworzony w technologii 45 nanometrów, ma oczywiście odblokowany mnożnik, na co wskazuje przynależność do grupy „Black Edition”. Na rynek ma trafić już wkrótce, jednak jego cena nie jest jeszcze znana. Będzie albo nieco wyższa od poprzednika, który aktualnie kosztuje ponad 900 złotych, albo taka sama – jeśli nowy procesor zastąpi wspomniany już model X4 955.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.