Dzięki ręcznie stworzonemu zapytaniu bazy danych możemy szybko odtworzyć zakładkę Top 10 w Firefoksie.

Odtworzenie zakładki do najczęściej odwiedzanych stron internetowych

Dostępny za pośrednictwem zakładki zestaw często odwiedzanych stron internetowych bardzo nam odpowiadał. Niestety, zakładki przypadkowo usunęliśmy bądź nadpisaliśmy podczas synchronizacji danych z Foxmarks.

W menu nie znajdziemy opcji umożliwiającej odzyskanie usuniętych zakładek. Ponieważ działanie tej zakładki wiązało się z zapytaniem do bazy danych zawierającej dostępne zakładki, zapytanie to musimy na nowo zdefiniować. Konfiguracja nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy, da się ją szybko przeprowadzić.

Klikamy prawym przyciskiem myszy menu zakładek, następnie w menu kontekstowym wybieramy polecenie »Nowa zakładka«. Jako »Nazwa« wpisujemy »Najczęściej odwiedzane«. Istotne jest właściwe zapytanie w polu »Adres«. Tutaj wpisujemy na przykład »place:queryType=0&sort=8&max-Results=20«. Następnie zamykamy okno, klikając przycisk »Dodaj«. Poszczególne parametry oznaczają: »queryType=0« – przeszukanie historii, »sort=8« – wyświetlanie stron w kolejności malejącej (zaczynając od najczęściej odwiedzanej), »maxResults=20« – liczbę wyświetlanych wyników.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.