Pecety i Maki szyfrowane z jednej konsoli

Firma WinMagic udostępniła najnowszą wersję rozwiązania SecureDoc, przeznaczonego do szyfrowania dysków twardych, a tym samym do zabezpieczenia wrażliwych danych.

SecureDoc Disk Encryption jest programem szyfrującym, pozwalającym na ochronę poufnych danych przed dostępem niepowołanych osób. Program umożliwia szyfrowanie całego dysku twardego wraz z wszystkimi jego partycjami (także partycję startową) oraz szyfrowanie nośników wymiennych takich jak zewnętrzne dyski USB, CD/DVD. Dotychczasowe wersje programu chroniły wyłącznie dane zgromadzone na komputerach z systemami Windows.

Najnowsza wersja 4.6 chroni również komputery typu Mac, które bardzo często pomija się podczas procesu wdrażania rozwiązania szyfrującego w firmie. Nowy SecureDoc oferuje możliwość konfiguracji, instalacji oraz administracji programem dla komputerów stacjonarnych oraz laptopów typu Mac z tej samej konsoli, z której odbywa się zarządzanie maszynami działającymi na bazie systemów Windows – to ogromne udogodnienie dla administratorów sieci firmowych.

W najnowszej wersji rozwiązania SecureDoc dodano także wsparcie dla nowego standardu ochrony danych zapisywanych na dyskach HDD i SSD (OPAL). Pojawiła się także obsługa dysku twardego Seagate Momentus 5400 FDE.2, który sprzętowo szyfruje wszystkie zgromadzone na nim dane. Nowy SecureDoc umożliwia zarządzanie kluczami tego dysku, dzięki czemu administrator z jednej konsoli może kontrolować zarówno komputery zabezpieczone rozwiązaniem SecureDoc, jak i te korzystające z szyfrowanych dysków Momentus. Dystrybutorem rozwiązań SecureDoc w Polsce jest firma DAGMA.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.