Płyta posiada również zintegrowane przyciski CMOS - Power, Reset i Clear

Płyta Maximus III Formula z chipsetem Intel P55

Asus planuje rozszerzyć swoją linię produktów dla graczy o nową płytę główną, opartą na chipsecie Intel P55 i przeznaczoną do współpracy z procesorami Core i5.

Co prawda na targach Computex 2009 tajwański producent nie zaprezentował swojej nowej płyty głównej, ale wiemy, że pracuje on już nad kolejną edycją płyty Maximus Formula, która należy do linii Republic of Gamers. Trzecia wersja będzie oparta na chipsecie Intel P55 i wyposażona w gniazdo Socket 1156 dla procesorów Intel Core i5.

Ponadto znajdziemy tu cztery gniazda dwukanałowej pamięci DDR3, trzy sloty PCI-Express x16 z obsługą zarówno technologii SLI, jak i CrossFireX, a dodatkowo złącze eSATA, sześć portów SATA 3.0 Gbps, port Gigabit Ethernet oraz pokaźny system chłodzenia.

Płyta główna Asus Maximus III Formula powinna trafić na półki sklepowe w trzecim kwartale 2009 roku, jednak jej ceny jeszcze nie znamy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.