Małe podkładki z grubej pianki dekoracyjnej sprawią, że cyfrowa nagrywarka wideo przestanie dudnić.

Pozbycie się irytującego buczenia regału, szafki czy komody

Za każdym razem, gdy nasze urządzenie wideo z dyskiem twardym jest uruchamiane, szafka, w której je umieściliśmy, zachowuje się jak pudło rezonansowe. Dudnienie jest czasami nawet głośniejsze od dźwięku telewizora.

Drgania dysku twardego są przenoszone za pośrednictwem obudowy nagrywarki na szafkę bądź regał. Z kolei mebel działa jak pudło rezonansowe – podobnie jak pudło dźwiękowe kontrabasu bądź gitary.

W celu skutecznego pozbycia się buczenia musimy zablokować możliwość przenoszenia drgań na szafkę. Bardzo łatwo zrobimy to za pomocą pianki dekoracyjnej. Jest to dość sztywna pianka, którą wykorzystuje się do majsterkowania, nazywana bywa też mikrogumą. Taki materiał dostaniemy w sklepach dla majsterkowiczów bądź w dużych sklepach papierniczych.

Nożyczkami wycinamy z pianki dekoracyjnej cztery kawałki w kształcie oraz rozmiarze stopek cyfrowej nagrywarki. Do tego celu najlepiej nadaje się czarna mikroguma – dzięki temu wytłumienie nie będzie się specjalnie rzucać w oczy. Podkładki przyklejamy do nóżek urządzenia za pomocą dwustronnej taśmy klejącej. Teraz odstawiamy nagrywarkę na miejsce i sprawdzamy efekt naszej pracy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.