W tym oknie zmieniamy serwerowi SMTP port – na 587, dzięki czemu znowu będziemy mogli wysyłać wiadomości.

Pozbycie się niezawinionej blokady email poprzez zmianę portu

Niedawno nasz klient poczty email zapadł na dziwną chorobę: co prawda, umożliwia odbieranie wiadomości, jednak nie chce nic wysyłać. A przecież nic nie zmienialiśmy w konfiguracji aplikacji.

Winę za to ponosi nie aplikacja, ale dostawca konta email. Wiele przedsiębiorstw, nie informując o tym swoich klientów, zmienia port dla serwera wyjściowego poczty (SMTP). Przyczyna: zwiększone bezpieczeństwo, mniejsza ilość spamu.

Problem na szczęście łatwo rozwiążemy. Wybieramy polecenie »Narzędzia | Ustawienia kont«, następnie za pomocą dwukrotnego kliknięcia otwieramy skonfigurowane konto email. Teraz klikamy przycisk »Więcej ustawień«, w wyniku czego zostanie otwarte okno o nazwie »Ustawienia internetowej poczty e-mail«. W oknie przechodzimy do zakładki »Zaawansowane«, po czym zmieniamy domyślną wartość »25« w polu »Serwer wychodzący (SMTP)« na »587«. Zmianę potwierdzamy, klikając kolejno »OK«, »Dalej«, »Zakończ« oraz »Zamknij«. Od teraz wysyłanie wiadomości powinno znów działać.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.