Monitory są wytwarzane z przyjaznych dla środowiska materiałów i są zgodne z wieloma standardami, m.in. Energy Star i EPEAT Silver

Prawdziwie energooszczędny, 22-calowy monitor LCD

Philips prezentuje 22-calowy monitor LCD z linii Brilliance, którego wyposażono w funkcję PowerSensor, automatycznie obniżającą pobór mocy, gdy użytkownika nie ma w pobliżu.

Na rynku można znaleźć naprawdę sporo „energooszczędnych” monitorów, jednak według holenderskiego producenta, teraz oszczędzenie energii wchodzi w całkiem nowy wymiar. Wszystko za sprawą monitora LCD o oznaczeniu 225B1CS, który posiada unikalną funkcję PowerSensor, umożliwiającą płacenie znacznie niższych rachunków za prąd. Otóż dodatek ten wyczuwa obecność użytkownika przed ekranem i jeśli nikogo w pobliżu nie ma, automatycznie obniża jasność i co za tym idzie – pobór mocy o połowę.

Ponadto monitor oferuje rozdzielczość 1680 x 1050 pikseli, współczynnik kontrastu 1000:1, czas odpowiedzi na poziomie 5 milisekund, a także złącza VGA oraz DVI.

Philips rozpocznie sprzedaż swojego nowego urządzenia w lipcu. Jego cena to 280 dolarów, co w przeliczeniu daje kwotę powyżej 900 złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.