Radeon HD 4770 - niby jest, ale jednak go nie ma

Radeon HD 4770 – karta widmo

Niby jest, a jednak jej nie ma - o czym mowa? O karcie graficznej Radeon HD 4770, której próżno szukać w europejskich sklepach internetowych. W Polsce sytuacja wcale nie jest inna.

Pierwsza karta graficzna z procesorem wytworzonym w technologii 40 nanometrów okazuje się być widmem – w Europie praktycznie nie ma możliwości jej zakupu. Radeon HD 4770, bo o nim mowa, zadebiutował na rynku w kwietniu, zaś na rynek trafił pod dziewięcioma różnymi markami – każdy model oparty był na referencyjnym designie i zegarach, bowiem takie były zalecenia AMD. Tymczasem karty firm MSI, Gigabyte i XFX nie są już w ogóle dostępne na rynku europejskim. Pozostałe pięć teoretycznie można kupić, ale większość sklepów nie posiada ich na magazynie – co gorsza, nieznana jest data ich ewentualnej dostawy.

Podobnie jest na naszym rodzimym rynku – popularne porównywarki cen Ceneo.pl i Nokaut.pl albo zwracają dostępność Radeona HD 4770 w jednym sklepie (Komputronik – chociaż po przejściu do sklepu okazuje się, że karta nie jest dostępna), albo w żadnym.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.