14,1-calowy panel mierzy zaledwie 2,7 mm, zaś dwa większe - 8,9 mm grubości

Samsung rozpoczyna produkcję 14- i 31-calowych ekranów OLED

Stało się - koreański producent zapowiada rozpoczęcie produkcji 14,1-calowych wyświetlaczy dla notebooków oraz 31-calowych paneli dla telewizorów, wytworzonych w technologii OLED.

Według koreańskiej firmy Samsung panele OLED o przekątnych 14,1 oraz 31 cali są już gotowe do produkcji masowej, zaś wytworzono je korzystając z technologii „Fine Metal Mask”. Mniejszy panel o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli jest przeznaczony dla notebooków, oferuje jasność na poziomie 200 cd/m2, 107-procentową gamę kolorów NTSC oraz współczynnik kontrastu 1 000 000:1.

Panel o przekątnej 31 cali oferuje natomiast pełną rozdzielczość High Definition 1920 x 1080 pikseli, zaś skierowany jest do wykorzystania w telewizorach. Ponadto jego parametry techniczne nie różnią się od „notebookowego” wyświetlacza.

Samsung potwierdza również przygotowanie 40-calowego panelu Full HD, który oferuje takie same parametry jak w/w model, jednak nie jest jeszcze gotowy do masowej produkcji.

Witryna Samsung Mobile Display wzbogaciła się o informacje na temat powyższych paneli, ale również mniejszych wyświetlaczy AMOLED oraz „przyszłościowych OLED-ów – przeźroczystych i elastycznych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.