Narzędzie AC3Filter potrafi zmienić każdą konfigurację dźwięku. Przeważnie już prawidłowa instalacja narzędzia rozwiązuje problem.

Skuteczne podniesienie głośności zbyt cichego dźwięku AC3 na notebooku

Nasz notebook prawidłowo odtwarza zarówno pliki MP3, jak i muzyczne płyty CD, i to nawet z pełną głośnością. Jednak w przypadku płyt z filmami DVD dźwięk jest odtwarzany wyłącznie bardzo cicho.

Winę za to ponosi błędna implementacja sterowników AC3. To, że w ogóle dźwięk słyszymy, świadczy, że sterownik dźwięku AC3 został zainstalowany. Ewidentnie jednak występują problemy z konwersją dźwięku wielokanałowego do formatu stereo, który jest obsługiwany przez naszego notebooka. W tej sytuacji pomocne okaże się małe narzędzie o nazwie AC3Filter (www.ac3filter.net). W większości wypadków do rozwiązania problemu wystarczy prawidłowa instalacja aplikacji. Jeżeli dźwięk nadal będzie odtwarzany zbyt cicho, przechodzimy do ustawień dźwięku w Panelu sterowania. Na zakładce »Main« w sekcji »Output« wybieramy ustawienie »2/0 – stereo«, a następnie w sekcji »Preset« – ustawienie »Loud«. Odtwarzanie dźwięku AC3 z płyt DVD będzie działało bez zarzutu po ponownym uruchomieniu przez nas komputera.

Powiązane treści:

Jaki głośnik bluetooth wybrać?

 

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.