Sony Cyber-shot DSC-HX1

Aparat z matrycą 9,1 Mp typu CMOS, wyświetlaczem 3 cala i zoomem optycznym 20x

Jeśli ktoś myśli, że producentom aparatów zabrakło już inwencji twórczej, powinien wziąć do ręki Sony HX1. Najciekawsze nowe funkcje, jakie oferuje, to wykonywanie zdjęć panoramicznych za pomocą jednego ruchu ręki oraz tryb fotografowania „Z ręki o zmierzchu”, w którym dla odmiany aparat rejestruje aż sześć niemal identycznych ujęć, by potem połączyć je w jedno (więcej na ten temat pisaliśmy w poprzednim numerze CHIP-a w artykule „Cyfrowe czary-mary”).

Lista atutów HX1 jest jednak dłuższa. Warto wymienić rejestrację do 10 kl./s (ale tylko 10 w serii), nagrywanie filmów w rozdzielczości 1440×1080 pikseli

(z działającym zoomem i dźwiękiem stereo) albo niezwykły w swej prostocie tryb Easy. Nie powinno jednak przysłonić to faktu, że HX1 jest przede wszystkim aparatem oferującym niezwykle wysoką jakość zdjęć, z tak niskim poziomem szumów i z tak dużym zakresem tonalnym, że mało który kompakt w naszym teście może się z nim równać. Mocnymi stronami Sony są również 20-krotnym, stabilizowany zoom optyczny i ruchomy, 3-calowy wyświetlacz LCD.

Dawno nie było kompaktu, który aż tak odróżniałby się od konkurencji. Sony HX1 robi to na dwa sposoby – za pomocą niezwykle nowatorskich funkcji i zupełnie tradycyjnie, dzięki nieprzeciętnej jakości zdjęć.

  • Oceny
    • Łączna 68
4
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.