Uzyskanie informacji o kliencie email nadawcy odebranych wiadomości

Od czasu do czasu dostajemy wiadomości z błędnie wyświetlonymi znakami diakrytycznymi. Czy to możliwe, by winę za to ponosił klient poczty partnera, od którego otrzymujemy listy? Z jakiego programu on w ogóle korzysta?

Pożądaną przez nas informację wyświetli program pocztowy Thunderbird, gdy użyjemy opcji ukrytej w zaawansowanej konfiguracji. Aby to osiągnąć, wybieramy polecenie »Narzędzia | Opcje« i klikamy ikonę »Zaawansowane«. Teraz klikamy w znajdującej się poniżej zakładce »Ogólne« przycisk »Edytor ustawień«. W oknie »about:config« w polu »Filtr« wpisujemy pojęcie »mailnews.headers.showUserAgent«. Następnie klikamy prawym przyciskiem myszy wpis i z menu kontekstowego wybieramy polecenie »Przełącz«, by wartość logiczna była ustawiona na »true«.  Teraz zamykamy okno konfiguracyjne i ponownie uruchamiamy aplikację Thunderbird.

W przyszłości po kliknięciu wiadomości zobaczymy w oknie podglądu również wiersz »UserAgent« z interesującą nas informacją.

Wskazówka:

Informacja o kliencie nadawcy, nawet po wprowadzeniu takiego ustawienia, nie zawsze jest wyświetlana. W tej sytuacji informacja nie została zawarta w nagłówku wiadomości, ponieważ nadawca zablokował wysyłanie tej informacji.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.