Według AMD, procesor graficzny E4690 bez problemu upora się z materiałami High Definition

Wbudowany procesor graficzny AMD z DirectX 10.1

AMD rozszerza swoją ofertę o procesor graficzny E4690, zaprojektowany dla dostarczenia mocy graficznej aplikacjom typu embedded. Układ obsługuje bibilioteki DirectX 10.1 oraz OpenGL 3.0.

Jak widać na załączonym obrazku, logo ATI jeszcze nie do końca zniknęło nawet z nowych produktów firmy AMD. Procesor graficzny o oznaczeniu E4690 przeznaczony jest dla aplikacji typu embedded, zaś obsługuje biblioteki DirectX 10.1 oraz OpenGL 3.0, a także technologię CrossFireX. Układ, który wytworzono w technologii 55 nanometrów, posiada 320 procesorów strumieniowych, 128-bitową szynę pamięci, 512 MB dedykowanej pamięci GDDR3 oraz rozwiązanie Unified Video Decoder w wersji 2.0.

Zegary w nowym procesorze graficznym ATI ustawiono na 600 i 700 MHz odpowiednio dla GPU i pamięci. To pozwoli dostarczyć 3-krotnie większą wydajność, w porównaniu z poprzednią generacją wbudowanych procesorów graficznych kanadyjskiej firmy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.