14% podatku na importowane komórki z GPS-em i/lub tunerem telewizyjnym - już wkrótce

Windows 7 E nie spełnia oczekiwań wspólnoty, będzie proces

Wspólnota Europejska zamierza kontynuować postępowanie antymonopolowe wobec Microsoftu, mimo zapowiedzianej europejskiej edycji Windows bez przeglądarki IE.

Microsoft Windows 7 E, czyli europejska wersja systemu z Redmond, okrojona o przeglądarkę Windows Internet Explorer, miała zakończyć spór pomiędzy Wspólnotą Europejską a koncernem. Tak się jednak nie stało: urzędnicy zapowiedzieli, że proces będzie miał miejsce, niezależnie od dalszych poczynań giganta.

Decyzja ta tłumaczona jest tym, że Microsoft stosował „nieuczciwe praktyki” już od dawna i musi zostać z tego rozliczony. Co więcej, według wizji Wspólnoty, „prawdziwie wolnorynkowy Windows 7” powinien oferować użytkownikowi wybór wielu przeglądarek, a nie być sprzedawany bez jakiejkolwiek.

Na razie nie wiadomo, czy podobny proces czeka firmę Apple w związku ze sprzedażą systemu Snow Leopard z wbudowaną przeglądarką Safari.

0
Źródło: Ars Technica
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.