Podczas kopiowania treści z Internetu dzięki temu narzędziu określimy za pośrednictwem menu kontekstowego odpowiedni sposób kopiowania.

Wklejanie do Worda treści internetowych w pożądanym formacie

Zwykle tekst ze stron internetowych przenosimy do dokumentów Worda metodą kopiuj i wklej. System operacyjny stara się w trakcie tej procedury zachować formatowanie strony internetowej, w efekcie czego jesteśmy zmuszeni dostosować formatowanie wklejonego tekstu do formatowania wykorzystanego w dokumencie albo od razu wykorzystać polecenie »Wklej specjalnie«.

Wtyczka »Copy Menu« rozszerza menu kontekstowe Internet Explorera 7, jak również Firefoksa 2 i 3 o polecenia »Copy As Html« oraz »Copy As Plain Text«. Za pomocą tych poleceń możemy już podczas kopiowania tekstu ustalić, jakie informacje zostaną przekazane przez przeglądarkę internetową do Schowka systemowego. Wykorzystując polecenie »Copy As Plain Text«, koncentrujemy się jedynie na treści, ignorując wszelkie formatowanie. Dzięki drugiemu poleceniu – »Copy As Html« – skopiujemy faktyczny kod źródłowy HTML zaznaczonego obszaru.

Instalacja (Internet Explorer):

Na stronie internetowej ryanscook.com/adminsBlog/2007/02/firefox-ie-copy-con-text-menus.html klikamy »Copy Menu (Full Windows Installer)«, po czym zapisujemy w dowolnym folderze plik »CopyMenu_full.zip«. Następnie zamykamy przeglądarkę, rozpakowujemy archiwum i uruchamiamy plik »Setup.exe«. Narzędzie działa od razu po zakończeniu instalacji.

Instalacja (Firefox):

Przechodzimy na stronę addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/4554, gdzie klikamy przycisk »Dodaj do programu Firefox«. W otwartym oknie dialogowym klikamy »Zainstaluj«, następnie po pobraniu wtyczki ponownie uruchamiamy przeglądarkę.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.