Windows Internet Explorer - prawdziwa kość niezgody

Wspólnota Europejska kontra przeglądarki internetowe

Zgodnie z nowym prawem Wspólnoty, Microsoft powinien sam proponować inne niż IE przeglądarki do systemu operacyjnego Windows. Pytanie tylko: jakie?

Tak jak pisaliśmy niedawno, Wspólnota Europejska w imię „zdrowej konkurencji” chce zmusić Microsoft do proponowania alternatywnych przeglądarek internetowych podczas instalacji systemu operacyjnego. Problem w tym, że takich aplikacji jest na tyle dużo, że ciężko zawrzeć wszystkie. Przykładowo, jeśli zostaną zaprezentowane takie produkty, jak Internet Explorer, Firefox, Chrome i Safari, to co z Operą? A jeśli Opera zostanie dodana, to co z Maxthonem? Przykłady można mnożyć. Problemem też jest forma wyboru: czy aplikacje należy opisać, a może nawet zaprezentować na klipie filmowym? Komisja Europejska konsultuje się na ten temat z… producentami sprzętu komputerowego. Pozostaje cierpliwie czekać na wnioski Wspólnoty…

0
Źródło: dobreprogramy
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.