Zieloniutka, niskoprofilowa karta graficzna

Ostatnimi czasy producenci kart zamiast na nowości, stawiają na starsze modele w energooszczędnych wersjach - tak jest i tym razem. Galaxy przygotowało zielonego GeForce'a 9600 GT.

Galaxy zapowiada swoją drugą już kartę graficzną GeForce 9600 GT LP (Low Power), tym razem jednak z pełnowymiarową płytką PCB. Karta nie posiada jednak 6-pinowego złącza PCIe, co sytuuje ją w gronie kart energooszczędnych. Nowy model opiera się na układzie G94, wytworzonym w 55-nanometrowej technologii, na który nałożono bardzo zgrabny wentylator firmy Cooler Master.

Karta Galaxy GeForce 9600 GT LP posiada ponadto 256-bitową szynę pamięci, złącza D-Sub, DVI oraz HDMI, a także obsługę technologii 2-way SLI. Zegary ustawiono natomiast na 600, 1625 i 1800 MHZ, odpowiednio dla procesora graficznego, 64 procesorów strumieniowych oraz 512 MB pamięci GDDR3.

Galaxy nie podało jeszcze ceny swojej „nowej” karty.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.