Kolejny

Zieloniutka, niskoprofilowa karta graficzna

Ostatnimi czasy producenci kart zamiast na nowości, stawiają na starsze modele w energooszczędnych wersjach - tak jest i tym razem. Galaxy przygotowało zielonego GeForce'a 9600 GT.

Galaxy zapowiada swoją drugą już kartę graficzną GeForce 9600 GT LP (Low Power), tym razem jednak z pełnowymiarową płytką PCB. Karta nie posiada jednak 6-pinowego złącza PCIe, co sytuuje ją w gronie kart energooszczędnych. Nowy model opiera się na układzie G94, wytworzonym w 55-nanometrowej technologii, na który nałożono bardzo zgrabny wentylator firmy Cooler Master.

Karta Galaxy GeForce 9600 GT LP posiada ponadto 256-bitową szynę pamięci, złącza D-Sub, DVI oraz HDMI, a także obsługę technologii 2-way SLI. Zegary ustawiono natomiast na 600, 1625 i 1800 MHZ, odpowiednio dla procesora graficznego, 64 procesorów strumieniowych oraz 512 MB pamięci GDDR3.

Galaxy nie podało jeszcze ceny swojej „nowej” karty.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.