32-gigabajtowa karta MemoryStick PRO Duo

Wciąż nie dając za wygraną, Sony nie zamierza porzucić swojego standardu kart pamięci, czego kolejnym dowodem jest nowa karta MemoryStick PRO-HD Duo o pojemności 32 GB.

Sony nie zamierza dołączać do ogromnej grupy producentów sprzętu elektronicznego, którzy zaadaptowali standard microSD lub SD, dzięki czemu wymiennie możemy stosować karty pamięci w różnego rodzaju sprzęcie, jak aparaty cyfrowe czy telefony komórkowe. Sony ma swój własny plan, który realizuje krok po kroku – tym razem do oferty japońskiej firmy trafia karta pamięci MemoryStick PRO-HG Duo HX o pojemności 32 GB, która przeznaczona jest dla najnowszej generacji aparatów fotograficznych z linii Cybershot.

Karta oferuje prędkości zapisu i odczytu danych maksymalnie dochodzące do odpowiednio 15 oraz 20 MB/s, zaś w zestawie otrzymamy także adapter USB, dzięki czemu szybko i bez najmniejszego problemu odczytamy dane z karty na komputerze.

Sony, we współpracy z firmą SanDisk, jeszcze w 2009 roku ma zaprezentować kartę MemoryStick o pojemności 2 TB i przepustowości do 60 MB/s. Czekamy zatem z niecierpliwością.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.