To najbardziej pojemne rozwiązanie tego typu dostępne na rynku

6-terabajtowy serwer SSD

W ofercie firmy WhipTail Technologies pojawiło się rozwiązanie typu Tier 0, które posiada maksymalnie 6 Terabajtów miejsca na dane i zapewnia oszczędność energii nawet do 90 procent.

Amerykański dostawca rozwiązań pamięci masowej Tier 0 (określony sposób przechowywania danych) opartej na technologii SSD – WhipTail Technologies – rozszerza swoją ofertę o bardzo kosztowne, ale oferujące aż 6-terabajtów bardzo szybkiej pamięci SSD urządzenie. Model o niezbyt skomplikowanej nazwie 6TB SSD zamknięto w obudowie o wysokości 2U, natomiast jest on skierowany do średnich oraz dużych przedsiębiorstw. Ma zapewnić nawet do 90 procent mniejsze zużycie energii, do 90 procent szybsze ładowanie oraz zajmie do 60 procent mniej miejsca – jedyny problem jest taki, że nie wiemy w porównaniu z jakim rozwiązaniem mierzono te wartości.

Dokładny koszt 6-terabajtowego rozwiązania pamięci SSD nie jest znany, jednak 1,5-terabajtowa wersja tego samego urządzenia kosztuje, bagatela, 40 tysięcy dolarów (ponad 126 tysięcy złotych).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.