Czy ultracienkie i niedrogie notebooki, jak powyższy dv2, powstrzymają agresywną ekspansję netbooków?

AMD sprzedało 500 milionów mikroprocesorów X86

Trzy miesiące minęły od obchodów 40. rocznicy powstania firmy, a AMD może dumnie poinformować nas, że sprzedało 500 milionów mikroprocesorów w architekturze X86.

W całkiem prostej informacji prasowej, AMD informuje świat o następnym kroku milowym, jaki zdążyła postawić tuż po świętowaniu 40. rocznicy swojego istnienia. Otóż sprzedanych zostało 500 milionów mikroprocesorów w architekturze X86, sygnowanych logiem AMD. Oczywiście ten jubileuszowy układ wyszedł z linii produkcyjnych GlobalFoundries, jednak zaprojektowany został przez AMD, a kalifornijska firma ma znaczne udziały w spółce GF.

Nie ma jednak szału – AMD już od kilku lat nie zanotowało żadnego zysku ze swojej działalności, więc nie będzie też hucznych obchodów ani 40. rocznicy, ani też rekordu sprzedaży procesorów. W przyszłym tygodniu (27 lipca) wystartuje jednak mały konkurs, w którym do wygrania będą cztery notebooki HP Pavilion dv2z.

Szczegóły na temat konkursu znajdziecie tutaj.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.