Czy ultracienkie i niedrogie notebooki, jak powyższy dv2, powstrzymają agresywną ekspansję netbooków?

AMD sprzedało 500 milionów mikroprocesorów X86

Trzy miesiące minęły od obchodów 40. rocznicy powstania firmy, a AMD może dumnie poinformować nas, że sprzedało 500 milionów mikroprocesorów w architekturze X86.

W całkiem prostej informacji prasowej, AMD informuje świat o następnym kroku milowym, jaki zdążyła postawić tuż po świętowaniu 40. rocznicy swojego istnienia. Otóż sprzedanych zostało 500 milionów mikroprocesorów w architekturze X86, sygnowanych logiem AMD. Oczywiście ten jubileuszowy układ wyszedł z linii produkcyjnych GlobalFoundries, jednak zaprojektowany został przez AMD, a kalifornijska firma ma znaczne udziały w spółce GF.

Nie ma jednak szału – AMD już od kilku lat nie zanotowało żadnego zysku ze swojej działalności, więc nie będzie też hucznych obchodów ani 40. rocznicy, ani też rekordu sprzedaży procesorów. W przyszłym tygodniu (27 lipca) wystartuje jednak mały konkurs, w którym do wygrania będą cztery notebooki HP Pavilion dv2z.

Szczegóły na temat konkursu znajdziecie tutaj.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.