System Android dostępny będzie również w pilotach zdalnego sterowania

Android w urządzeniach domowych i pilotach zdalnego sterowania?

Google Android to niezwykle elastyczny system operacyjny - może być instalowany w smartfonach i netbookach, ale również w urządzeniach domowych i pilotach zdalnego sterowania.

Firma Touch Revolution zapowiada całą serię domowych gadżetów z ekranami dotykowymi, na których preinstalowany będzie system operacyjny Google Android. To kolejne zastosowanie platformy, którą aktualnie możemy podziwiać nie tylko na smartfonach, ale również na niektórych netbookach.

Urządzenia będą podzielone na trzy kategorie – kontrola urządzeń domowych, kontrola urządzeń medialnych oraz „smartfonów dla domu”. Wszystkie gadżety mają posiadać ekrany dotykowe o przekątnych od 4,3 do 10 cali, system operacyjny Android oraz podłączenie do Sieci przy pomocy WiFi lub Ethernet. Według firmy Touch Revolution, wszystkie urządzenia będą oferować podobną funkcjonalność do smartfonów opartych na Androidzie.

Pierwsze gadżety spodziewane są jeszcze przed końcem 2009 roku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.