Starsze iPhone'y potrafią już nagrywać filmy, szkoda tylko, że tak marnej jakości

Apple zasmucone samobójstem pracownika Foxconna

- Jesteśmy smutni z powodu tej straty i czekamy na wynik śledztwa - tak Apple komentuje informację o samobójstwie pracownika firmy Foxconn, po tym jak zgubił prototyp iPhone'a.

Po tym jak wczoraj dotarły do nas informacje o samobójstwie pracownika firmy Foxcoon, czego bezpośrednią przyczyną ma być zgubienie wartościowego prototypu iPhone’a, dzisiaj Apple komentuje tę sytuację – Jesteśmy zasmuceni tragiczną stratą tego młodego człowieka i czekamy na wyniki śledztwa w sprawie jego śmierci. Wymagamy od naszych dostawców, aby traktowali wszystkich pracowników z należytą godnością i szacunkiem – powiedziała w wywiadzie dla CNET rzeczniczka prasowa Apple’a, Kristin Huguet.

Jak należało się spodziewać, Apple nie przybliżyło szczegółów na temat samobójstwa Sun’a Danyonga, nie skomentowało również sposobu, w jaki Foxconn miał potraktować swojego pracownika. Pewne źródła podają, że pracownik miał być przetrzymywany i fizycznie maltretowany przez pracodawcę, a trzech innych pracowników Foxconna miało nielegalnie przeszukać jego mieszkanie (w poszukiwaniu rzeczonego prototypu).

Na temat samego prototypu iPhone’a również niewiele wiemy, bowiem zarówno Apple, jak i Foxconn milczą.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.