Dzięki tej opcji Vista może – podobnie jak systemy uniksowe – automatycznie uaktywniać okno, gdy tylko umieścimy nad nim strzałkę.

Automatyczne uaktywnianie okna za pomocą wskaźnika myszy

Podróżując pociągiem, często zamiast myszy wykorzystujemy touchpad notebooka. Zadania, które mamy do wykonania, wymagają ciągłego przemieszczania się między oknami. Z tego powodu warto polecić systemowi automatyczne przenoszenie na wierzch okien, nad którymi zatrzymamy wskaźnik – bez konieczności uprzedniego klikania na nich.

Otwieramy okno »Start | Panel sterowania« i klikamy »Ułatwienia dostępu«, a następnie »Centrum ułatwień dostępu«. W widoku klasycznym takie samo okno znajdziemy klikając ikonę »Centrum ułatwień dostępu«.

Teraz wybieramy polecenie »Ułatw korzystanie z myszy« i w otwartym oknie zaznaczamy pole wyboru »Uaktywnij okno przez umieszczenie na nim wskaźnika myszy«. Zatwierdzamy nowe ustawienia, klikając »Zastosuj«, i zamykamy okno za pomocą czerwonego przycisku na pasku tytułu. Od teraz nie musimy już klikać na oknie, by je uaktywnić. Wystarczy, że najedziemy na nie kursorem i przez chwilę nie będziemy nim ruszać.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.