Bing, czyli sen o końcu dominacji Google'a

Bing jedną z najchętniej odwiedzanych witryn w Sieci

Ile czasu zajmuje witrynie znalezienie na liście dwudziestu najchętniej odwiedzianych stron w Internecie? Niewiele, jeśli to wyszukiwarka internetowa, na dodatek z logiem Microsoftu.

Według globalnego rankingu witryn prowadzonego przez firmę Alexa, wyszukiwarka Bing autorstwa Microsoftu znalazła się w pierwszej dwudziestce najchętniej odwiedzanych stron. Warto zaznaczyć, że udało jej się to już po dwóch miesiącach od czasu jej uruchomienia. Co ciekawe, w rankingu Aleksy wciąż widnieje Windows Live Search, który znajduje się na piątym miejscu. Jest to przodek Binga – po wstukaniu jego adresu użytkownik zostaje automatycznie przekserowany na nową witrynę, zatem należy tę pulę również doliczyć na korzyść wyszukiwarki Microsoftu.

Niezależnie od znakomitego wyniku Binga, jest wciąż w tyle nie tylko za Google’em, ale też i za Yahoo!. Przed programistami z Redmond jeszcze długa droga do stawki liderów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.